Rehabilitacja – spin corrector

To autorskie zajęcia łączące w sobie elementy Pilatesa, stretchingu, automasażu, technik mobilizacyjnych i pracy z powięzią, a także wiedzy fizjoterapeutycznej.

Brakuje Ci zakresu ruchu w jednej lub wielu partiach ciała? Odczuwasz bóle któregoś stawu utrudniające normalne funkcjonowanie? Jeśli dokuczają Ci bóle głowy, karku, pleców, jeśli spędzasz długie godziny za biurkiem lub czujesz, że żyjesz w dużym stresie a Twoje ciało jest nadmiernie napięte i potrzebuje rozluźnienia , to zajęcia są właśnie dla Ciebie.

Co robimy na zajęciach?

Uczymy się wykonywania technik mobilizacyjnych, które pomogą Ci uporać się z przykurczonymi i napiętymi mięśniami, ograniczeniami stawów i tkanek miękkich, problemami z motoryką oraz ogólnymi ograniczeniami zakresu ruchu. Pokażemy Ci narzędzia pozwalające pozbyć się bólu, poprawić pozycję i mechanikę ruchu, a także utrzymać ciało w formie.

Na zajęciach wykorzystujemy elementy rolowania, poizometrycznej relaksacji mięśni, stretchnigu powięziowego, pracy z oddechem i świadomością swojego ciała oraz prostych fizjoterapeutycznych technik co razem pozwoli nam zniwelować wzmożone napięcia mięśniowe, przywrócić ślizgi mięśniowo-powięziowe oraz zapewnić integrację systemu nerwowo-mięśniowo-powięziowego.

Na każdych zajęciach powtarzanych cyklicznie uwagę poświęcamy innym obszarom naszego ciała aby móc w pełni i dokładnie opracować wszystkie struktury danej okolicy:


  • szyja i kończyna górna (bark, łokieć, przedramię, nadgarstek)
    Na tych spotkaniach skupimy się szczególnie na pracy z bólami karku, obręczy barkowej, ramion, łokci i przedramion (dowiesz się jak walczyć z popularnymi przeciążeniami “łokcia tenisisty” i “golfisty”) oraz nadgarstków (m.in. bóle spowodowane zespołem cieśni nadgarstka).


  • klatka piersiowa, kręgosłup lędźwiowy i miednica
    Poznasz techniki pomocne w walce z dolegliwościami odcinka piersiowego, problemami z pracą przepony oraz techniki poprawiają ce ruchomość klatki piersiowej (dysfunkcje tej okolicy są niejednokrotnie bezpośrednio związane z dolegliwościami kręgosłupa piersiowego). Dowiesz się również jak możesz pracować z dolegliwościami związanymi z przeciążeniem odcinka lędźwiowego i obszaru miednicy (m.in. stawy krzyżowo-biodrowe).


  • miednica i kończyna dolna (biodro, kolano, podudzie, stopa)
    Na tych zajęciach skupimy się na pracy z najpopularniejszymi dysfunkcjami kończyny dolnej – bólami bioder, okolicy uda, kolan, nadmiernym napięciem okolicy łydek oraz bólem w obrębie stawów skokowych i stopy.

Pamiętaj, że każdy z nas jest inny i ma własne problemy przekładające się na kłopoty z mobilnością, nadmiernym napięciem, kiepską mechaniką ruchu i bólem. Dlatego też na zajęciach będziemy okresowo zmieniać i utrwalać poznane techniki a także uczyć się nowych by zyskać pewność, że wszystkie partie ciała są należycie zadbane. Wszystko to pod okiem doświadczonej fizjoterapeutki mgr Aleksandry Żłobińskiej.