Joga holistyczna

Zapraszamy na nowe zajęcia w Centrum Aktywnego Wypoczynku. Startujemy 2.03 (piątek) o 19:20

„By uspokoić umysł, oddech musi być spokojne, by oddech był spokojny, ciało musi być spokojne.”

Rozwój osobisty w obszarach umysł, ciało, emocje i dusza jest nie tylko moim aktualnym zainteresowaniem na polu zawodowym, ale przede wszystkim pasją, która towarzyszy mi odkąd sięgam pamięcią. Holistyczne podejście pozwala mi na większą elastyczność w działaniu, zarówno pracując z człowiekiem jak i z konkretnym zadaniem. Elastyczność, otwartość, tolerancja, ale też zaangażowanie, konsekwencja i odpowiedzialność to moje drogowskazy w życiu prywatnym i zawodowym. Równowaga w obu obszarach pozwala mi na pełniejszą kreatywność i wydajność. Dokonując zmiany i rozwoju w swoim życiu, przekraczam własne granice, obawy i ograniczenia, jak również uczę się i zdobywam nowe umiejętności.

To właśnie sam proces, bardziej niż treść czy rezultat, najbardziej mnie ekscytuje. Ten proces rozwija praktyka jogi holistycznej. Czym jest dla mnie?

To spotkanie z sobą samym, ze swoją fizyczną, emocjonalną i duchową treścią. To zgłębianie siebie poprzez przyjęcie roli obserwatora, który z akceptacją i otwartością przygląda się sobie, nie krytykuje, nie dzieli na dobre i złe, nie ocenia. To głębsze zaufanie do samego siebie i tego co wokół.  Joga dla mnie to cudowna nauczycielka, która daje spokój, uelastycznia, wycisza, ale też ożywia i dodaje energii. Dzień bez wdzięczności, jogi, czy też innego ruchu, to dzień stracony.

Magicznym słowem w jodze to CZAS. Wszytko co naprawdę pragniemy z przestrzeni serca, przychodzi do nas, nie od razu, nie na już, ale pojawia się pod różną postacią. Dlatego tak ważna jest otwartość, akceptacja i czas.

„Nie używamy ciała, by przyjąć pozycję, używamy pozycji, by dotrzeć do ciała”.

Iwona zaprasza Was na zajęcia z jogi tylko dla kobiet, czyli jogi holistycznej.

joga holistyczna
joga holistyczna